Një i vdekur dhe 85 të shëruar nga COVID-19 në Kosovë

IKSHPK njofton se brenda 24 orëve është raportuar një rast i vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv, duke e arritur numrin total të viktimave në 616.

Gjithashtu IKSHPK-ja bënë të ditur se numri total i rasteve pozitive është 15.270 raste nga 63.638 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 85 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 12.900 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.754.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.