Një i vdekur dhe 7 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Një i vdekur dhe 7 raste të reja me COVID-19 në Kosovë
Çlirim Gashi

13.06.2021 / Lajme


Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar edhe një viktimë nga COVID-19.

Gjatë kësaj kohe janë regjistruar edhe 7 raste të reja të infektuara me këtë virus.

Lajmi është bërë i ditur nga Ministria e Shëndetësisë.

Njoftimi i IKSHPK’së:

13 Qershor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 1.907 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 98.277 doza të vaksinës.

Nga 2.117 testime, 7 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 103 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 104.894.

Në total numri i rasteve aktive është 434.

Themele të sigurta të së ardhmes, N.T.P.SH “HALITI”, gjiganti i ndërtimit në Suharekë

Të investosh në të ardhmen është gjëja më e duhur që çdo person do duhej ta ketë parasysh në secilin...

Lexo më shumë

Të fundit

4

3 orë më parë / Lajme

PDK të enjten zgjedh Kryesinë e re