Ngritja e çmimeve, për 10 ditë janë shtrenjëtuar sërish disa prej produkteve bazë në Kosovë

Çmimet e produkteve në vendin tonë nuk po gjejnë stabilitet, kështu duke u rritur çdo herë e më shumë.

Ngritja e çmimeve, për 10 ditë janë shtrenjëtuar sërish disa prej produkteve bazë në Kosovë

Çmimet e produkteve bazë në Kosovë janë shtrenjtuar tejmase javëve të fundit. Lëvizja e këtyre çmimeve sipas Agjencisë së Statistikave të Kosovës vetëm nga 28 marsi deri më 8 maj 2022 ka pësuar ndryshime.

Radio Evropa e Lirë (REL) ka publikuar statistikat e lëvizjes së çmimeve të disa prej produkteve vetëm në periudhën 10 ditore.


Çmimi i produktit të makaranova është rritur për 7 centë në 10 ditëshin e fundit, mielli i grurit është rritur për 31 centë përkatësisht 1 euro e 6 centë.

Rritje ka pasur edhe në produktin e mishin të gjedhit për 84 centë, ndërkaq mishi i bardhë i zogut të pulës është rritur dukshëm për 1 euro e 4 centë.

Edhe çmimi i gjizës është rritur për 26 cent në 10 ditëshin e fundit si dhe vaji ushqimor i lulediellit për 24 centë.

Poashtu patatja e re, sheqeri, kafeja dhe çaji janë shtrenjtuar.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë