Nga e diela priten reshje bore në Ballkan, edhe Kosova preket pak

  • 23.02.2023
Nga e diela priten reshje bore në Ballkan, edhe Kosova preket pak

Reshje të dendura bore do të përfshijnë të dielën në mbrëmje shumë pjesë të Bosnjës dhe Hercegovinës, veriut të Malit të Zi, Kroacisë, Sllovenisë dhe Serbisë jugperëndimore, ndërsa siç ka ndodhur rëndom gjatë këtij dimri temperaturat e larta dhe rrymimet ajrore nga jugu nuk do të “lejojnë” që të kemi reshje bore edhe në Kosovë dhe Maqedoninë Veriore.

Sipas MeteoBallkan, reshjet e borës do të paraqiten në viset malore, ndërsa shkurtimisht mund të paraqiten edhe në vise paksa më të ulëta në veri të Kosovës, por kjo është gjendja aktuale, ndërsa gjatë javës së re do të ketë shanse depërtimin e temperaturave më të ulëta më në jug të rajonit nëse e lejon sinoptika.

Në rajon reshjet e borës do të jenë të dendura dhe do të paraqesin problematika të mëdha ngase bora do të jetë e rëndë dhe me shumë lagështi.


Për shkak të gjendjes mjaft dinamike në atmosferë ndryshime do të ketë dhe të shpresojmë që ndryshimet të jenë në favor të borës edhe në territoret tona

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë