Nga Brezovica vjen kujtimi më i veçantë për Arian Dacin

  • 27.01.2019
Nga Brezovica vjen kujtimi më i veçantë për Arian Dacin

Vdekja tragjike e zëvendësministrit të Diasporës, Arian Daci, tronditi të gjithë.

Daci vdiq dje nga një ortek bore në Qendrën e Skijimit në Brezovicë.


Disa studentë të Edukimit Fizik dhe Sportit, e kujtuan në një mënyrë të veçantë Arianin, dhe në të njëjtën kohë ngushëlluan familjen Daci.

Ata bashkërisht kanë formuar emrin e të ndjerit, në vendin ku ai vdiq. Duke u mbledhur një numër i madh i tyre kanë formuar emrin  “Arian” në Brezovicë, në vendin ku edhe u godit nga një ortek i borës, përderisa në varrezat e kryeqytetit iu dha lamtumira e fundit.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë