Nesër në Kosovë, shi dhe shkarkim rrufeshë

Nesër në Kosovë, shi dhe shkarkim rrufeshë
Çlirim Gashi

12.06.2021 / Lajme


Mbi vendin tonë të dielën do të mbajë mot me diell dhe vranësira të dendura, të cilat gjatë ditës parashihen të sjellin shi dhe shkarkime rrufeshë.

Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius.

Ndërsa temperaturat maksimale të ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-24 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-8 m/s./SuharekaOnline/

Themele të sigurta të së ardhmes, N.T.P.SH “HALITI”, gjiganti i ndërtimit në Suharekë

Të investosh në të ardhmen është gjëja më e duhur që çdo person do duhej ta ketë parasysh në secilin...

Lexo më shumë

Të fundit

2

1 orë më parë / Lajme

PDK të enjten zgjedh Kryesinë e re