Nesër fillon vaksinimi i personave mbi 65 vjeç

Nesër fillon vaksinimi i personave mbi 65 vjeç
Taulant Krasniqi

11.05.2021 / Lajme

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se duke filluar nga nesër vazhdon procesi i vaksinimit anti Covid për personat mbi 65 vjeç.

Sipas njoftimit të Ministrisë prioritet do të kenë personat e regjistruar në në platformën e-Kosova.

Procesi i vaksinimit fillimisht do të vazhdojë me rajonin e Prishtinës pastaj me rajone të tjera.

Nga nesër, 12 maj 2021, procesi i vaksinimit kundër COVID-19 fillon për personat e moshës mbi 65 vjeç,(me prioritet personat e regjistruar në platformën e-Kosova), fillimisht me komunat e Rajonit të Prishtinës për të vazhduar me komunat e tjera pastaj sipas orarit të bashkëlidhur

VAKSINOHU

Orari i vaksinimit kundër COVID-19

E mërkurë, 12 maj (08:00-19:30)

• Personat e moshës mbi 65 vjeç, (me prioritet personat e regjistruar në e-kosova)
Rajoni i Prishtinës: Prishtina, Podujeva, Obiliqi, Fushë-Kosova, Drenasi, Lipjani
(Salla “1 Tetori”, Prishtinë)

LEXO EDHE:  Mbi 137 mijë qytetarë kanë marrë dozën e dytë të vaksinës anti-COVID

E premte, 14 maj: (08:00-19:30)

• Personat e moshës mbi 65 vjeç (me prioritet personat e regjistruar në e-kosova)
Prishtina (Salla “1Tetori”, Prishtinë)
Të gjitha komunat: Në QKMF

E shtunë, 15 maj (08:00-19:30)

• Personat e moshës mbi 65 vjeç (me prioritet personat e regjistruar në e-kosova)
Prishtina (Salla “1Tetori”, Prishtinë)
Të gjitha komunat: Në QKMF

LAMI Palace – Bëhuni pjesë e ambientit mbretëror duke shijuar çdo detaj!

LAMI Palace një vend i veçantë i ndërtuar dhe dizajnuar me një shije të rrallë dhe unike ofron momente të...

Lexo më shumë

Të fundit

3

2 orë më parë / Lajme

PDK të enjten zgjedh Kryesinë e re