Bizneset Vende Pune Ofertat

Nëse nuk miratohet buxheti i vitit 2019, në muajin shkurt nuk do të bëhet asnjë pagesë

Nëse nuk miratohet buxheti i vitit 2019, në muajin shkurt nuk do të bëhet asnjë pagesë

30.01.2019 Lajme

Miratimi i buxhetit të vitit 2019, është duke u ‘zvarritur’, por nëse ky buxhet nuk miratohet, në muajin Shkurt nuk do të bëhet asnjë pagesë, këtë e bëri të ditur Ministri i Financave, Bedri Hamza.

Bedri Hamza, gjatë seancës tha se dëshirojë të jem pozitiv, dhe kam dëshirë që buxheti të kalojëse, sepse do të ketë probleme serioze tek pagesat, po ashtu ai tha se nëse vendi nuk ka buxhet të miratuar të vitit aktual, nuk ka mundësi të bëhet asnjë pagesë, përveç borxhit.

Hamza çartë tha në Kuvendin e Kosovës se ky problem është në autoritetin e deputetëve që të miratohet buxheti.

Po ashtu, Bedri Hamza pret që Komisioni për Buxhet, do ta miraton vendimin për pagesë të buxhetit, e cila ky miratim do të na mundësojë që të bëjmë pagesa në muajin Shkurt.

“Dëshiroj me qenë pozitiv që buxheti do të kalojë. Janë kryer të gjitha proceduarat. Komisioni për legjislacion pritet të mbajë mbledhje dhe të krijohen kushtet që të futet në seancë. Në situatën hipotetike, nëse nuk kalon, asnjë pagesë nuk mund të bëhet në shkurt përveç borxheve. Besoj do të jenë numrat për votim”.

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!
Theranda Basket OJQ Sport Rr Brigada 123,
Kosovë
Fabrika e Mobileve "TE NASERI" Prodhim Zona Industriale, Shirokë, Suharekë,
Kosovë
New Born Agency Tjera Rruga Xhavit Sylaj, Suharekë,
Kosovë
Laboratori RIOLAB Mjekësi Rr.Luigj Gurakuqi, 23000 Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende31 ditë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë