Nëntë persona në Kosovë humbën jetën nga COVID-19

Instituti Kombëtarë i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka raportuar se brenda 24 orëve janë raportuar 9 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 470 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 162 raste pozitive. 

Kujtojmë që sot janë shëruar 122 persona.

RAPORTO