Bizneset Vende Pune Ofertat

Në vjeshtë mund të ndodhin zgjedhje të parakohshme

Në vjeshtë mund të ndodhin zgjedhje të parakohshme

09.01.2019 Lajme

Sigurimi Internacional

Ofertë speciale

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), në muajin e kalur haptas kërkoi zgjedhje të reja për arsye se qeveria aktuale ka humbur kredibilitetin. Gjatë emisionit ‘Click’ në RTV21, gazetari Lavdim Haziri tha se këto zgjedhje nuk mund të ndodhin deri në vjeshtë për shkak që interesimi është tek dialogu me shtetin Serb.

Në emisionin ‘Click’ në RTV21, gazetari Lavdim Haziri foli për këtë temën rreth kërkesës për zgjedhje të reja e cila kjo kërkesë është bërë nga LDK, ai tha se këto zgjedhje nuk mund të ndodhin deri në vjeshtë. Ai tha se në atë kohë deputetët  do t’i mbushin dy vjet kështu që në të ardhmen ata do t’i përfitojnë benificionet financiare që i kanë me ligj.

Haziri e bëri këtë njoftim sepse nuk ka interesim për zgjedhje të reja në këtë kohë, ku shprehi se opozita nuk ka interesim për zgjedhje për shkak të temave aktuale siç është dialogu me Serbinë. Ai shtoi se opozita po pret një kohë më të përshtatshme për të rrëzuar qeverinë, njofton rtv21.

Ndër të tjerash Haziri tha se: “Nuk do të ketë zgjedhje edhe disa muaj deri sa të kalojnë këto vendimet e mëdha, në vjeshtë mund të pritën zgjedhje të parakohshme, kjo qeveri prej fillimit i ka pasur problem numrat, po vazhdon në këtë mënyrë me funksionu për shkak se nuk kanë qenë të interesuar vet opozita me rrëzu qeverinë”.

Siç dihet, Zgjedhjet e fundit që u mbajtën në nivel qendror në Kosovë u mbajtën më 11 Qershor të vitit 2017, ku asnjëra parti nuk ka arritur që të fitojë votat për të formuar vet qeverinë, prandaj e formuan koalicionin qeveritar partitë si PDK-AAK dhe Nisma, ku kryeministër u zgjedh Ramush Haradinaj.

N.T.P NEON Tjera Xhavit Bajraktari (Rruga Tranzit),
Kosovë
M-L Solution Call Center Brigada123,
Kosovë
Laboratori RIOLAB Mjekësi Rr.Luigj Gurakuqi, 23000 Suharekë,
Kosovë
“Kolegji AAB” Zyra per Regjistrime Arsim dhe Edukim Rr. “Brigada 123” afer furres Edi,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende101 ditë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë