KPF-ja në Suharekë: Rregullorja për bursa ka pësuar ndryshime në të mirë të nxënësve dhe studentëve

  • 22.01.2019
KPF-ja në Suharekë: Rregullorja për bursa ka pësuar ndryshime në të mirë të nxënësve dhe studentëve

KPF-ja ( Komiteti për Politikë dhe Financa ) në Suharekë, në takimin e parë të radhës për këtë vit ka diskutuar për këto pika të rendit të ditës: Miratimi i procesverbalit nga mbledhja e kaluar; Shqyrtimi i projekt-Rregullores për ndarjen e bursave për nxënës/e dhe studentë/e të Komunës së Suharekës.

Shqyrtimi i projekt-vendimit për dhënien e pëlqimit për të zhvilluar procedurat e konkurrimit të hapur për dhënien në shfrytëzim afatgjatë të pronës publike; Shqyrtimi i projekt-vendimit për miratimin e planit të veprimit për transparencën në Komunën e Suharekës për vitin 2019.


Informatë për aktivitetet e Këshillin Komunal për Siguri në Bashkësi (KKSB) për periudhën korrik-dhjetor për vitin 2018; Informatë për dhunën në familje në territorin e Komunës së Suharekës. 

Pas debateve sidomos për pikën e dytë ku flitej për projekt-Rregulloren për ndarjen e bursave për nxënës/e dhe studentë/e të Komunës së Suharekës, ku u dhanë sqarime nga ana e drejtorit të Arsimit, e që u tha se Neni 8 dhe Neni 9 i rregullores së mëparshme ka pësuar ndryshime në të mirë të nxënësve dhe studentëve, më pas për të gjitha pikat u dha miratimi që të dalin në Kuvend në takimin e radhës që do të mbahet me 30 janar 2019.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë