Bizneset Vende Pune Ofertat

Në këtë muaj votohet Ushtria e Kosovës

Në këtë muaj votohet Ushtria e Kosovës

01.12.2018 Lajme

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Për datën e votimit të 3 projektligjeve për transformimin e FSK do të caktohet të hënën nga Kryesia e Kuvendit të Kosovës.

Sipas disa burimeve nga Zëri ka mësuar se Ushtria e Kosovës do të votohet me datën 14 dhjetor të vitit 2018, votimi në Kuvendin e Kosovës të 3 projektligjeve e cila mundëson transformimin e FSK në Ushtri të Kosovës e cila bëhet me 14 dhjetor.

Kryesia e Kuvendit me 3 dhjetor do ta caktojnë datën e seancës për projektligjet e transformimit të FSK dhe sipas Zëri-t do të jetë në datën 14 dhjetor.

Pas takimit me komandatin e ri të KFOR-it, kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës Kadri Veseli, kryetari e njoftoi Lorenzo D’Addario lidhur me procedurën e transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në Ushtri (Forca të Armatosura).

Kadri Veseli e njoftoi komandatin e KFOR-it se “Forcat e Armatosura të Kosovës do të jenë një ushtri e përgatitur mirë, multietnike dhe aleate e denjë e NATO-s për të ofruar paqe në të gjithë rajonin e Kosovës e më gjerë.”

Nails by Teuta Tjera Rr. Brigada 123, Sheshi, Suharekë,
Kosovë
Theranda Basket OJQ Sport Rr Brigada 123,
Kosovë
“Kolegji AAB” Zyra per Regjistrime Arsim dhe Edukim Rr. “Brigada 123” afer furres Edi,
Kosovë
SuharekaOnline Media Rr. Brigada 123, pn, 23000 Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende101 ditë

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë