Ndryshon moti, këto janë temperaturat për dy ditët e ardhshme

Ndryshon moti, këto janë temperaturat për dy ditët e ardhshme
Fjolla Hoxha

15.07.2021 / Lajme


Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se pas këtyre temperaturave të larta që mbretëruan mbi vendin tonë, moti të premten dhe të shtunën do të pësojë ndryshime pothuaj në gjithë parametrat meteorologjik.

Përpos rrezeve të diellit, gjatë ditës parashihen vranësira të dendura, të cilat do të shoqërohen me riga shiu dhe shkarkime rrufesh. Ekziston rreziku që në disa vende të bie breshër.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 17-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27-31 gradë Celsius.

LEXO EDHE:  Temperaturat drejt rënies, priten rrebeshe shiu

Themele të sigurta të së ardhmes, N.T.P.SH “HALITI”, gjiganti i ndërtimit në Suharekë

Të investosh në të ardhmen është gjëja më e duhur që çdo person do duhej ta ketë parasysh në secilin...

Lexo më shumë

Të fundit