Ndahen miliona euro shtesë në kuadër të Pakos për Inflacionin, studentët përsëri do të marrin nga 100 euro

  • 13.12.2022
Ndahen miliona euro shtesë në kuadër të Pakos për Inflacionin, studentët përsëri do të marrin nga 100 euro

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e saj të fundit ka ndarë mbi 11 milionë euro shtesë në kuadër të Pakos për Inflacionin.

Sipas ministrit të Financave, Hekuran Murati vlera prej 5.8 milionë euro janë ndarë si masë për ndihmë për studentët dhe punëtorët e sektorit publik, derisa 5.4 milionë euro janë ndarë për ata që kursejnë energjinë elektrike.

“Tani që kemi rikthim të mjeteve në Pakon e Ringjalljes Ekonomike, vijojmë me ndarje shtesë, pra bëhet fjalë për Pakon për Përballjen me Inflacionin që kanë qenë masat qoftë për sektorin publik dhe studentëve që kanë mbetur ende. G


jithashtu është masë shtesë për kursimin e energjisë, pra në tërësi shuma është 5.8 milionë euro për këto tri masa mbështetëse”, tha Murati.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë