Ndahen 300 mijë euro nga Qeveria për ekipin negociator, miratoi edhe ligjin për letërnjoftim

  • 24.12.2018
Ndahen 300 mijë euro nga Qeveria për ekipin negociator, miratoi edhe ligjin për letërnjoftim

Sot Qeveria e Kosovës ndau 300 mijë euro për ekipin negociator me Serbinë, ky vendim u bë i ditur vetëm pak pas miratimit të projektligjit për dialogun, po ashtu Qeveria ka miratuar ndryshimin dhe plotësimin e ligjit për letërnjoftim.

Qeveria e Kosvës pasi miratoi projektligjin për dialogun, ndau 300 mijë euro për ekipin negociator, po ashtu Qeveria e Kosovës miratoi edhe ndryshimin dhe plotësimin e ligjit për letërnjoftim me kërkesë të ministrit të Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa, ai tha se nuk ka nevoj të pritet që një person të ketë 16 vjet për të pasur të drejtë për t’u pajisur me letërnjoftim.


Prej datës së sotme, të drejtë për letërnjoftim kanë të gjithë personat duke përfshirë edhe ata të posalindur.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë