Bizneset Vende Pune Ofertat

Mungesa e materialit për pasaporta, letërnjoftime dhe patentë shoferë, Sveçla tregon kur pritet furnizimi

Mungesa e materialit për pasaporta, letërnjoftime dhe patentë shoferë, Sveçla tregon kur pritet furnizimi

17.11.2022 Lajme

Sigurimi Internacional

Ofertë speciale

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka folur lidhur me problemet për pajisjen e qytetarëve me dokumente personale, shkaku i mungesës së materialit.

Në fund të këtij muaji qytetarët në pritje do të furnizohen me patent-shofer e letërnjoftime, ndërsa për pasaporta do të duhet të presin edhe dy muaj, kështu ka njoftuar Sveçla.

“Në mesin e gushtit të këtij viti, Ministria e Punëve të Brendshme ka lëshuar urdhër-blerje për sasinë shtesë të 30 përqindëshit mbi totalin e kontraktuar, që sipas kushteve kontraktuale, lifterimi është 40 ditë kalendarike, mirëpo për shkak të mungesës së lëndës së parë për dokumente, duke u thirrur në forcë madhore furnitori ka kërkuar afat shtesë të liferimit.

Pra, aktualisht, Ministria e Punëve të Brendshme është në pritje për furnizim me dokumente personale, ku fillimisht në fund të këtij muaji do të furnizohemi me patentë shofer e letërnjoftime dhe pas dy muajve me pasaporta, gjithsej 73 mijë copë”, ka thënë Sveçla.

Luli Market Tjera Rr. Mbreti Agron, Gjinoc,
Kosovë
Reklama R-Sharm Reklama/Shtyp Rr. Brigada 123, Shirokë - Suharekë,
Kosovë
Prime Led Sh.p.k Marketing / Web Brigada.123,
Kosovë
SuharekaOnline Media Rr. Brigada 123, pn, 23000 Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende101 ditë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë