Mungesa e materialit për letërnjoftime, Sveçla: Deri në fund të vitit pritet të normalizohet pajisja me dokument

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, në seancën e Kuvendit të Kosovës ka folur lidhur me mungesën e materialit për letërnjoftime.

I ri / Lajme

Mungesa e materialit për letërnjoftime, Sveçla: Deri në fund të vitit pritet të normalizohet pajisja me dokument
Foto: Ilustrim

Ministri Sveçla ka deklaruar se deri në fund të vitit pritet që të normalizohet pajisja e qytetarëve me letërnjoftime.

Ai ka deklaruar se aktualisht janë mbi 70 mijë aplikime.


“Aktualisht në ARC ka rreth 70 mijë e 80 aplikime për aplikime  ndërsa në stok gjenden 57 mijë[…]Në baza ditore ARC personalizon 3 mijë letërnjoftime dhe ne parashikojmë që deri në fund të këtij viti të normalizojmë pajisjen e qytetarëve me letërnjoftime.

Në fund të këtij viti ne do të kemi edhe furnizime të reja dhe nuk parashohim asnjë problem lidhur me pajisjen me letërnjoftime për qytetarët tanë“, ka deklaruar ministri Sveçla.

Vjen oferta më e madhe e vitit në Suharekë deri në 70% zbritje, Black Friday tashmë ka filluar!

Por, edhe për çmimet më të mira në treg, njëkohësisht duke u mundësuar klientëve çmimet më të mira jo vetëm...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *