Muharremaj kërkon të vizitohen fshatrat, për të parë gjendjen pas reshjeve të borës

  • 14.01.2019
Muharremaj kërkon të vizitohen fshatrat, për të parë gjendjen pas reshjeve të borës

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj ka kërkuar nga drejtorët e drejtorive përkatëse që të gjithë të vizitojnë fshatrat e Komunës, për të parë se si qëndron gjendja në teren.

Në takimin e radhës të Këshillit të drejtorëve, kryetari i Komunës së Suharekës z.Bali Muharremaj, ka bërë një analizë për menaxhimin e gjendjes në teren gjatë reshjeve të borës si dhe ka kërkuar nga drejtorët e drejtorive përkatëse që të gjithë të vizitojnë fshatrat e Komunës, për të parë se si qëndron gjendja në teren.


Në takim u fol për grevën e mësimdhënësve, ku drejtoria e arsimit ka njoftuar që ka takuar drejtorët e shkollave dhe ka kërkuar nga ata që të respektohet qëndrimi i MASHT-it për të vazhduar mësimi si dhe të merret mendimi i Këshillit të prindërve lidhur me grevën.

Kurse nga drejtoria e Shëndetësisë u tha se të gjitha ambulancat janë duke funksionuar edhe për kundër vështirësive nga moti i ftoftë dhe reshjeve të borës.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë