Muharremaj ju ‘përgjigjet’ qytetarëve për mospjesëmarrje në protestë

  • 18.12.2018
Muharremaj ju ‘përgjigjet’ qytetarëve për mospjesëmarrje në protestë

Një numër i qytetarëve të Komunës së Suharekës janë mbledhur para zyreve të KEDS-it në shenjë pakënaqësie ndaj ndërprerjeve të shpeshta të energjisë elektrike.

Ndër tjerash organizatorët shprehën pakënaqësi për mos pjesëmarrjen e kryetarit të Komunës, Bali Muharremaj.


” Na vjen mirë kur shkruan postime në lidhje me këtë çështje të rëndësishme, mirëpo do të ishte më e arsyeshme të ishe pjesë e këtij tubimi paqësor i cili kishte për qëllim vetëm: Përgjegjësinë dhe llogarinë e ” Keds Energy ” për ndalesat e shpeshta e të vazhdueshme të energjisë elektrike. Populli përmbi të gjitha!”

Mirëpo ky i fundit përmes një postimi në Facebook në njëfarë mënyrë është arsyetuar për mospjesëmarrjen e tij në protestën kundër KEDS-it. Ai ka treguar se është në takimin e OSCE për hartimin e planit komunal për vitin 2019.

Angazhimi ynë do të jet i përpiktë dhe i detajizuar për zhvillimin e Komunës së Suharekës, përfundon njoftimi i kryetarit.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë