Ministria e Shëndetësisë del me apel për qytetarët

Ministria e Shëndetësisë përmes një njoftimi, ka bërë të ditur se rekomandimi i OBSH-së është se vaksinimi kundër COVID-19 është mënyrë më e sigurt për të ndihmuar në ndërtimin e mbrojtjes kundër virusit.

29.11.2021 / Lajme

Ministria e Shëndetësisë del me apel për qytetarët
Foto: Ilustrim

Po ashtu, nga MSh-ja kanë thënë se COVID-19 mund të ketë komplikime serioze, kërcënuese për jetën, kështu që mos rrezikoni shëndetin tuaj.

Duke u vaksinuar ju do të zhvilloni imunitetin në një mënyrë më të sigurt sesa të infektoheni apo sëmureni.


“Vaksinohuni sa më parë dhe sigurohuni të vaksinoheni me dy dozat”.

Ndryshe, që nga data 7 prill kur edhe ka filluar procesi i vaksinimit, në Komunën e Suharekës janë administruar gjithsej 56,888 doza të vaksinës anti-COVID.

Mundësi e mirë pune, Fabrika e Mobileve “TE NASERI” kërkon 50 punëtorë!

Fabrika e Mobileve ”Te Naseri” e cila gjendet në Zonën Industriale në Shirokë me një eksperiencë të gjatë në prodhimin...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *