MSH bën thirrje për vaksinim: Mbroni veten dhe të dashurit tuaj në këtë sezon festash

Ministria e Shëndetësisë u ka bërë thirrje qytetarëve që të vaksinohen kundër COVID-19.

13.12.2021 / Lajme

MSH bën thirrje për vaksinim: Mbroni veten dhe të dashurit tuaj në këtë sezon festash
Foto: Ilustrim

Përmes një postimi në Facebook, MSH tha se të gjithë qytetarët 12 vjeç e lart mund të vaksinohen.

“Marrja e vaksinës kundër COVID-19 është e shpejtë, e lehtë dhe falas. Mbroni veten dhe të dashurit tuaj në këtë sezon festash me një vaksinë të sigurt dhe efektive kundër COVID.


Të gjithë qytetarët 12 vjeç e lart mund të vaksinohen”, thuhet në njoftim.

Gjeni qendrën më të afërt të vaksinimit në: https://bit.ly/3o9WNPv

Në total numri i rasteve aktive me COVID-19 në Kosovë është 321.

Mundësi e mirë pune, Fabrika e Mobileve “TE NASERI” kërkon 50 punëtorë!

Fabrika e Mobileve ”Te Naseri” e cila gjendet në Zonën Industriale në Shirokë me një eksperiencë të gjatë në prodhimin...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *