Moti sot, me vranësira të shpërndara dhe me intervale me diell

08.12.2023

Sot mbi vendin tonë parashihet të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me intervale me diell. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vlerat e temperaturave minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri në 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4 deri në 7gradë Celsius, raporton RTKlive. Gjatë ditës do të […]

Moti sot, me vranësira të shpërndara dhe me intervale me diell Foto: Ilustrim

Sot mbi vendin tonë parashihet të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me intervale me diell.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vlerat e temperaturave minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri në 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4 deri në 7gradë Celsius, raporton RTKlive.

Gjatë ditës do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-8m/s, thuhet në njoftimin e IHMK-së.