Moti sot me vranësira dhe shi, temperaturat deri në 8°C

Instituti Hidrometeorologjik njofton se sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me reshje shiu.

Në mëngjes nëpër ultësira parashihet mjegull. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 7-8 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtësi 1-11 m/s./SuharekaOnline/

RAPORTO