Moti sot me vranësira dhe riga lokale shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka bërë të ditur se sot moti so të jetë kryesisht i ranët dhe vende-vende me riga lokale shiu.

Gjatë ditës parashihet të ketë intervale me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-5 gradë Celsius.

RAPORTO