Moti sot me vranësira dhe reshje shiu

Moti sot me vranësira dhe reshje shiu
Fjolla Hoxha

17.07.2021 / Lajme

Pas temperaturave të larta të cilat mbretëruan mbi vendin tonë, moti do të pësojë ndryshime pothuaj në gjithë parametrat meteorologjik.

Siç njofton IHMK përpos rrezeve të diellit gjatë ditës parashihen vranësira të dendura të cilat do të shoqërohen me riga shiu dhe shkarkime rrufesh.

Ekziston rreziku që në disa vende të bie breshër. Kjo situatë parashihet për shkak se në fusha termike ditëve të fundit patëm temperatura të larta dhe këto ndryshime fizike që parashihen të ndodhin në Troposferë mund të jenë të shpejta duke krijuar një mot me stuhi.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 17-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27-31 gradë Celsius.

LEXO EDHE:  Nga nesër pritet ndryshim i motit, deri kur do të zgjasin reshjet e shiut

Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja e lehtë dhe lokalisht e fortë.

Test antigjen për COVID-19 vetëm 15€, rezultati brenda 30 minutave

Në Laboratorin “RIOLAB” kryhet testi i shpejtë i antigjenit për COVID-19. Testi i antigjenit përdoret në diagnozën e infeksionit COVID-19....

Lexo më shumë

Të fundit