Moti sot me riga shiu të intensitetit mesatar dhe shkarkime rrufesh

Moti sot me riga shiu të intensitetit mesatar dhe shkarkime rrufesh
Çlirim Gashi

08.06.2021 / Lajme

Instituti Hidrometerologjik njofton se në vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm i përcjellur me riga shiu të intensitetit mesatar dhe me shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-26 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-11 m/s.

RAPORTO