Moti sot me diell, temperaturat deri në 25 gradë Celsius

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka treguar se çfarë moti do të mbretërojë në Kosovë gjatë kësaj fundjave.

Sipas njoftimit të IHK-së, sot do të mbajë mot me diell dhe i qetë.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditë s parashihen të lëvizin ndërmjet 23- 25 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-5m/s. Java tjetër
paraqitet me kushte tjera meteorologjike.

RAPORTO