Moti sot me diell e vranësira, mengjesi me mjegull

Moti sot me diell e vranësira, mengjesi me mjegull
Eurolinda Zenelaj

14.11.2020 / Lajme

Në vendin tonë sot do të mbajë kryesisht mot vranësira dhe diell.

Ashtu siç e ka parashikuar Prishtina weather sot paradite, përgjatë ultësirave mjegull/vransira të ulëta. Ditën intervale më të gjata me diell.

Temperaturat minimale do të luhaten nga 1C deri 5C, e maksimalet nga 10C deri 13C.

Era do të fryj e lehtë drejtimesh të ndryshme 1-3m/s. Ditën e martë nga verilindja 3-6m/s.

Shtypja atmosferike mbetet lartë mbi vlera normale.

RAPORTO