Moti sot me diell e pjesërisht i vranët

Moti sot me diell e pjesërisht i vranët
Çlirim Gashi

03.06.2021 / Lajme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka bërë të ditur se në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-8 gradë Celsius ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 21-22 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi 1-5 m/s.

LEXO EDHE:  Moti sot me diell dhe vranësira, temperaturat deri në 29 gradë Celsius
RAPORTO