Moti sot me diell dhe vranësira, mëngjesi me mjegull

Instituti i Hidrometerologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pakta, orëve të mëngjesit përgjatë ultësirave mundësi për mjegull

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-19 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes e lehtë deri mesatare.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.