Moti sot me diell dhe vranësira

Moti sot me diell dhe vranësira
Çlirim Gashi

11.06.2021 / Lajme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se sot dhe nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira të cilat gjatë ditës vende-vende parashihen të shoqërohen me riga shiu dhe shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-26 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-9 m/s, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

LEXO EDHE:  Moti sot me diell e vranësira
RAPORTO