Moti sot me diell dhe vranësira

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se gjatë ditës së sotme në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira.

25.09.2021 / Lajme

Moti sot me diell dhe vranësira
Foto: Ilustrim

Vranësirat do të jenë më të theksuara për rreth relievit malor.

Temperaturat minimale do të shënojnë rënie të theksuara dhe do të jenë tipike vjeshtore.


Temperaturat minimale do të shënojnë rënie të theksuara dhe do të jenë tipike vjeshtore. Minimalet do të lëvizin ndërmjet 3-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 21-25 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes.

KOMENTE0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *