Moti sot me diell dhe pjesërisht i vranët

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëron se sot dhe nesër do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

01.12.2021 / Lajme

Moti sot me diell dhe pjesërisht i vranët
Foto: Ilustrim

Nesër fillon stina e dimrit meteorologjik dhe temperaturat do të shënojnë ulje të ndjeshme, sidomos ato minimalet.

Për shkak të kthjellimeve gjatë natës dhe temperaturave të ulëta në orët e para të mëngjesit parashihen ngrica të cilat paraqesin rrezik për drejtuesit e automjeteve por edhe për këmbësorë.


Minimalet do të lëvizin ndërmjet -5 deri -2 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-11 gradë celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i jugperëndimit dhe verilindjes!

Pse të shkojmë tek mjeku kur ndihemi mirë?!

Mjekët këshillojnë kontrolle të vazhdueshme mjekësore çdo 6 muaj apo 1 vit në çfarëdo moshe të jeni, mirëpo pas kalimit...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *