Moti sot kryesisht i vranët dhe me intervale me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se edhe sot mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm.

14.11.2021 / Lajme

Moti sot kryesisht i vranët dhe me intervale me diell
Foto: Ilustrim

Sipas institutit, në mëngjes nëpër ultësira parashihet mjegull e radiacionit.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-14 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë kryesisht nga drejtimi i verilindjes”, thuhet në njoftim


Parandalimi është shërim! Tumor markerët dhe roli i tyre në diagnostifikimin e kancerit

Tumor markerët janë substanca që lëshohen nga qelizat kancerogjene ose prodhohen nga trupi në reagim ndaj një tumori malinj ose...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *