Moti sot, kryesisht i vranët dhe me intervale me diell

24.05.2024

Mbi vendin tonë sot parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Moti sot, kryesisht i vranët dhe me intervale me diell Foto: Ilustrim

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vlerat e temperaturave minimale do të lëvizin ndërmjet 10 deri në 13 gradë Celsius.

Ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22 deri në 27 gradë Celsius, raporton RTKlive.

Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit e lehtë deri mesatare.