Moti sot i vranët dhe vende-vende me shi

30.05.2024

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot parashihet të jetë moti i vranët dhe vende-vende me shi.

Moti sot i vranët dhe vende-vende me shi Foto: Ilustrim

Në disa zona parashihen edhe shkarkime rrufesh.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-23gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtime i juglindjes me shpejtësi 1-6m/s.