Moti sot, i vranët dhe me reshje shiu

15.05.2024

Mbi vendin tonë sot parashihet të mbajë mot i vranët.

Moti sot, i vranët dhe me reshje shiu Foto: Ilustrim

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes që në disa vende do të sjellin reshje shiu.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vlerat e temperaturave minimale do të lëvizin ndërmjet 6 deri në 9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16 deri në 19 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga jugperendimi.