Moti me diell dhe pjesërisht i vranët

30.04.2024

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se sot mban mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Moti me diell dhe pjesërisht i vranët Foto: Ilustrim

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-6 gradë Celsius.

Ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-25 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i veriperëndimit e lehtë deri mesatare”, njofton IHMK.