Moti sot me diell dhe pjesërisht i vranët

Moti sot me diell dhe pjesërisht i vranët
Çlirim Gashi

05.02.2021 / Lajme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se do to të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

IHK njofton se nëpër ultësira do të ketë kushte për mjegull të radiacionit.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 14-15 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-7m/s.

RAPORTO