Mot pranveror, temperaturat deri në 17°C

Mot pranveror, temperaturat deri në 17°C
Eurolinda Zenelaj

23.02.2021 / Lajme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se kjo javë do të jetë me mot kryesisht pranveror.

IHMK-ja thotë se kjo situatë e krijuar meteorologjike vjen si rezultat i masave të fuqishme ajrore me presion të lartë atmosferik.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-17 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-5 m/s.

LEXO EDHE:  Nga nesër pritet ndryshim i motit, deri kur do të zgjasin reshjet e shiut

Test antigjen për COVID-19 vetëm 15€, rezultati brenda 30 minutave

Në Laboratorin “RIOLAB” kryhet testi i shpejtë i antigjenit për COVID-19. Testi i antigjenit përdoret në diagnozën e infeksionit COVID-19....

Lexo më shumë

Të fundit