Bizneset Vende Pune Ofertat

Mot me vranësira dhe intervale dielli

Mot me vranësira dhe intervale dielli

25.10.2023 Lajme

Instituti Hidrometeorologjik paralajmëron se vranësirat në disa vende do sjellin riga shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin mes 6-9 gradë Celsius.

Ndërkaq, maksimalet e ditës parashihen të lëvizin mes 20-24 gradë.

Sigurimi Internacional

Ofertë speciale
Mot i vranët sot, do të ketë rritje të lehtë të temperaturave

Mot i vranët sot, do të ketë rritje të lehtë të temperaturave

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot i vranët, mirëpo parashihet edhe rritje e lehtë e temperaturave maksimale.

“Mot kryesisht i vranët por me rritje të lehta të temperaturave maksimale. Mëngjesi parashihet të jetë me ngrica të dobëta, por në viset e larta mbi 800m, ngricat parashihen të jenë deri në mesditë”, thotë Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Java nis me mot të vranët

Java nis me mot të vranët

Sot në Kosovë do të mbizotërojë mot i vranët por me intervale të shkurtra me diell.

“Mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell”, thotë Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

“Në mëngjes do të ketë ngrica të dobëta të cilat mund të vështirësojnë qarkullimin normal të pjesëmarrësve në komunikacion, prandaj këshillohet për kujdes të shtuar”.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri -2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-5 gradë Celsius”.

Parashikimi i motit për javën që po hyjmë

Parashikimi i motit për javën që po hyjmë

Java e parë e dhjetorit po parashihet të filloj me mot më të ftohtë, por kryesisht me diell.  Vransirat që shtohen ditën e martë, sjellin mundësi për të reshura shiu nga dita e mërkurë, që ditën e enjtë pritet të shndërrohen edhe në të reshura dëbore. 

Temperaturat maksimale shënojnë rritje deri në 6C e 7C, sikurse edhe ato minimale nga -5C, të hënën, deri në 3C ditën e mërkurë.

Të premten nuk parashihen të reshura, e pas mjegullës në mëngjes ditën do të ketë edhe intervale me diell.  Në fundjavë, sipas parashikimeve të fundit, sërish priten kushte për të reshura, kryesisht shiu.

Koncentrime të rritura të grimcave të materies parashihen orëve të mbrëmjes ditëve vijuese, që edhe çojnë indeksin e cilësisë së ajrit të kalojë në vlera të dobëta apo të pashëndetshme.  Një përmirësim të përkohshëm mund të ketë ditën e martë, ku indeksi mbetet më gjatë në vlera të pranueshme.

4.12 – Kryesisht me diell.  Në mëngjes ngrica.

5.12 – Kryesisht vranët.  Mundësi për riga lokale shiu.  Viseve malore mundësi për reshje të dobëta bore.

6.12 – Kryesisht vranët dhe kohëpaskohe me reshje të dobëta shiu.

7.12 – Më ftohtë, kryesisht vranët, me reshje shiu dhe bore me rënie të temperaturës gjatë ditës.

8.12 – Ngrica në mëngjes, e ultësirave mjegull.  Ditën intervale me diell dhe vransira.

Era frynë drejtimesh të ndryshme, e lehtë 1-3m/s, e ditën e enjtë mesatare nga verilindja deri në 7m/s.

Shtypja atmosferike pas një rritjeje të theksuar ditën e hënë, zbret përreth vlerave normale deri ditën e mërkurë.

Moler Andi Ndërtimtari Suharekë,
Kosovë
ISEFERI SH.P.K. Prodhim Zona Industriale-Shirokë, 23000 Suharekë,
Kosovë
Theranda Basket OJQ Sport Rr Brigada 123,
Kosovë
Kompania e pastrimit JOKER Tjera Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende24 ditë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë