Mot me diell e vranësira, këto janë temperaturat për dy ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeoroligjik i Kosovës ka parashikuar motin për dy ditët e ardhshme.

IHMK-ja njofton se në dy ditët e ardhshme do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Nëpër ultësira do të ketë kushte për mjegull të radiacionit.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 14-15 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-7m/s.

RAPORTO