Mot me diell dhe vranësira të pjesshme

Mot me diell dhe vranësira të pjesshme
Herolind Bytyçi

20.07.2020 / Lajme

Vendi ynë do të ndikohet nga masat e nxehta të ajrit me origjinë afrikane.

Kjo prezencë e këtyre masave të ajrit do të ndikoj në rritjen e grafikut në fushat termike.

Sot në mëngjes do të kemi mot të të freskët, ndërkaq pasdite do të jetë më ngrohtë, pjesërisht vranët me intervale më të gjata me diell.

Temperaturat do të sillen nga 11 deri në 26 gradë celsius.

RAPORTO