Mot i nxehtë gjatë kësaj jave, temperaturat do të arrijnë deri në 32 gradë Celsius

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) përmes një njoftimi, ka bërë të ditur se gjatë kësaj jave parashihet të mbajë mot kryesisht i ndryshueshëm dhe mjaft dinamikë.

Mot i nxehtë gjatë kësaj jave, temperaturat do të arrijnë deri në 32 gradë Celsius

Nga IHK-ja kanë bërë të ditur se parashihen që të ketë vranësira konvektive ku vende-vende pritet të sjellin reshje dhe shkarkime rrufesh.

Ndërkaq, nga ky institut kanë njoftuar se temperaturat do të jenë tipike pranveror, ku ato minimale do të lëvizin ndërmjet 7-13 gradë Celsius, kurse ato maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-32 gradë Celsius.


UV në fillim do të shënoj vlera mesatare, ndërsa nga dita e mërkurë e tutje parashihet të ketë vlera të larta.

Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi dhe jugperëndimi me shpejtësi 1-9m/s. 

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë