Ministria e Shëndetësisë kërkon nga qytetarët që të marrin të gjitha dozat e vaksinës

Ministria e Shëndetësisë (MSh) përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, u ka kërkuar qytetarëve që t’i marrin të gjitha dozat e vaksinës kundër COVID-19.

21.12.2021 / Lajme

Ministria e Shëndetësisë kërkon nga qytetarët që të marrin të gjitha dozat e vaksinës
Foto: Ilustrim

Po ashtu, nga kjo ministri kanë thënë se nuk mjafton vetëm një dozë e vaksinës anti-COVID, dhe se niveli maksimal i mbrojtjes ndaj virusit arrihet vetëm nëse qytetarët marrin të gjitha dozat e vaksinës.

Tutje nga kjo ministri kanë thënë se qytetarët mund të vaksinohen kudo në Kosovë.


Njoftimi i plotë:

Nuk mjafton nëse keni marrë vetëm njërën dozë të vaksinimit dhe nuk jeni vaksinuar plotësisht.

Niveli maksimal i mbrojtjes arrihet vetëm nëse i merrni të gjitha dozat e rekomanduara të vaksinës kundër COVID-19!

Kudo në Kosovë, ju tani mund të merrni edhe dozën përforcuese dhe dozën e tretë!

#Vaksinohuni

Mundësi e mirë pune, Fabrika e Mobileve “TE NASERI” kërkon 50 punëtorë!

Fabrika e Mobileve ”Te Naseri” e cila gjendet në Zonën Industriale në Shirokë me një eksperiencë të gjatë në prodhimin...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *