Ministri Murati për buxhetin: Thesin e shqyer e kemi qepur

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka thënë se “thesin e shqyer e kemi qepur”.

Ministri Murati për buxhetin: Thesin e shqyer e kemi qepur

Sipas tij, taksat e qytetarëve po kthehen te ata.

Ai përmes një postimi në Facebook, ka treguar për përfituesit nga masat e Pakos së Ringjalles Ekonomike.


Aty përfshihen; personat që e kanë ndonjë familjar pasojë e COVID-19, personat që kanë humbur vendin e punës gjatë pandemisë, shtesat për fëmijët dhe lehonat, mbështetje për kuxhinat popullore etj.

“Këto janë statistikat e këtij muaji, për disa prej masave që janë realizuar”, ka thënë Murati.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës