Ministri i arsimit e jep një lajm të mirë për studentët

  • 25.12.2018
Ministri i arsimit e jep një lajm të mirë për studentët

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, bëri të ditur se të gjithë studentët e Republikës së Kosovës të cilët janë duke vijuar studimet e doktoratës në mes 500 universiteteve më të mira në botë, edhe studentët e Universiteteve të Kosovës kanë mundësi të marrin bursa në vlerë deri në 7500 euro.

Shyqiri Bytyqi, ministër i arsimit, shkencës dhe teknologjisë e bëri të ditur këtë lajm përmes llogarisë së tij zyrtare në Facebook me anë të një shkrimi.


Bytyqi tregoi se kur e ka pranuar përgjegjësinë e tij për ta drejtuar Ministrinë e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, ai kishte ndërmarrë disa veprime të ndryshme pozitive dhe disa politika i cili thotë se po prodhojnë rezultate shumë pozitive, dhe në mesin e tyre ai tha se janë edhe politikat në arsimin e lartë, Bytyqi shtoi se me fokus të veçantë ato zotimet që i ka bërë për mbështetjen e studentëve të dalluar përmes bursave.

MAShT, ka ndarë bursa për të gjithë studentët e Republikës së Kosovës të cilët vijojnë studimet e doktoratës në mesin e 500 universiteteve më të mira në botë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë