Milaim Zeka tregohet tejet human, ndihmon familje skamnore

  • 21.11.2018
Milaim Zeka tregohet tejet human, ndihmon familje skamnore

Ajo me tregoi qe djali i tyre u kamë ndal prej shkolles sepse nuk kishin kushte per me vazhdu shkollen fillore. Te dy femijet e medhenj biles dilnin naten me mbledh kanaçe neper konta te berllogut me mujt me e qit nai cent, madje edhe lemoshe kishin lyp naiher. Mesuesja Sherife Aliçkaj me kerkoi ta vizitoja familjen e Arjoles dhe te gjenim nje menyre qe ta ndihmonim.


Sebashku me nusen time e vizituam dhe vertete u shokuam. Familja me 6 persona, 2 prinderit dhe 4 femijet jetonin ne nje banese me qera pa asnje kusht minimal jetese. Muret e pa mallterisatuna, dritaret pa xhama, dyshemeja veç mbi dhe, as nxemje, as shtroje, as jorgan, as qebe, as dollap, asnje paisje e teknikes se bardhe, as boiler per uje te ngrohte, bash asgje. Sa per fillim ua bleme nje kamion me dru, bile me pas diçka me u nxeh ne ket te ftohte e me pas me cka me gatu, nese edhe kane çka me gatu se nuk vrejtem ushqim kerkah. Neser do ua dergojme edhe nje televizor, hatri i femijeve.


Te gjithe ju qe jeni zemermire, dhe qe keni mundesi, hajde t i ndihmojme keta njerez. T i bejme te lumtur keta femije!
Faleminderit

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë