Milaim Zeka: Gjykata Speciale do ti ftojë edhe këta persona

  • 11.12.2018
Milaim Zeka: Gjykata Speciale do ti ftojë edhe këta persona

Milaim Zeka ka thënë se Gjykata Speciale do ti ftojë mbi 100 persona.

Në mesin e tyre do të ftohen: Kadri Veseli, Xhavit Haliti, Azem Syla, Fatmir Limaj, Agim Çeku, Sokol Bashota.


Gjithashu sipas Zekës edhe dy persona nga Lëvizja Vetëvendosje (Rexhep Selimi dhe një tjetër) do të pranojnë ftesën e Gjykatës Speciale, duke mos përjashtuar edhe deputetë të LDK-së dhe AAK-së.

Ai ka shtuar se në këtë top 100-shin e ftesave të para nga Gjykata Speciale nuk gjendet emri i presidentit Hashim Thaçi, por kjo nuk do të thotë se nuk do të thirret Hashim Thaçi pasiqë i tërë raporti i Dick Martyt është bërë për Hashim Thaçin.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë