Mesazhi i paragllajdistes nga Suhareka që u përplas me të riun nga Vushtrria, i cili vdiq mbrëmë në QKUK

Mesazhi i paragllajdistes nga Suhareka që u përplas me të riun nga Vushtrria, i cili vdiq mbrëmë në QKUK
Herolind Bytyçi

20.07.2020 / Lajme

Fatos Gërxhaliu ka humbur jetën pas një përplasje në ajër me Jona Gegaj derisa po lëshoheshin nga bjeshkët e Korishës.

Paragllajdisti nga Vushtrria nuk mundi tu mbijetoj plagëve dhe humbi jetën mbrëmë vonë në QKUK.

Për këtë ka reaguar edhe Jona Gegaj që fatmirësisht i ka shpëtuar më të keqes.

Dje me datë 19.07 u ndeshëm aksidentalisht në ajër unë dhe kolegu Fatos Gerxhaliu. Me dhimbje te thellë mora lajmin qe Fatosi humbi betejën me jetën . Fatos kemi me t’kujtu sa te kemi jete ty dhe miresine tende. Bashkënjdej dhimbjen me kolegë e familjarë“, ka shkruar Gegaj në rrjetet sociale.

RAPORTO